Arizona - Lower Antelope Canyon

To już prawie koniec naszej przygody w Arizonie, ostatnim punktem był Dolny Kanion Antylopy. Jak tylko zobaczyłam zdjęcia w internecie, wiedziałam, że chcę odwiedzić to miejsce. Niesamowicie ukształtowane skały oświetlone wpadającymi przez szczeliny promieniami słońca powodują gęsią skórkę.
Widoki są przepiękne, natomiast jest to jedna z głównych atrakcji w tamtym rejonie, odwiedzana przez dziesiątki tysięcy ludzi i jest naprawdę tłoczno (z tego co słyszałam to już ograniczono liczbę turystów, ale nadal nie jest to wystarczające). Do kanionu można wejść tylko ze zorganizowaną grupą po wcześniejszej rezerwacji. Nie da rady nacieszyć się tym miejscem, spokojnie porobić zdjęcia, ponieważ jesteśmy poganiani przez przewodnika, a po piętach depcze nam już następna grupa. Całość trwa ok. godziny i kosztuje ok. $50. Mimo tłoku nie żałuję tej wycieczki. Po raz kolejny przekonałam się, że Arizona to mój ulubiony stan ze wszystkich 11, które udało mi się zobaczyć.
Poniżej zamieszczam zdjęcia bez żadnej obróbki.Zdecydowanie nie jest to miejsce dla osób z klaustrofobią, chwilami jest bardzo wąsko 😀


Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Popularne posty